------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na tej stronie znajdziecie regulamin oraz informacje jak przygotować się do sesji aby nasz wspólny czas był piękną przygodą a zdjęcia wspaniałą pamiątką.
Jak przygotować się do sesji
Aby Wasze zdjęcia wyszyły piękne i spójne (takie, jakie obejrzeliście w portfolio) zwróćcie proszę uwagę na poniższe wskazówki:
- Podczas sesji ważne jest to, aby ubrania Rodziców i Dzieci były spójne kolorystycznie. Dobrze sprawdzają się jasne/białe koszulki i jeansy, koszule/bluzki w tym samym kolorze, swetry o podobnej fakturze, szale, kapelusze.
- Wybierzcie max dwa przewodnie kolory i na tej bazie dobierzcie resztę ubrań na sesję. WAŻNE ABY UBRANIA BYŁY BEZ NAPISÓW, NADRUKÓW I EMBLEMATÓW.
- Jeżeli na sesji będziecie w skarpetkach, niech będą one jednakowe u wszystkich (np. w paski lub w wybranym kolorze).
- Pamiętajcie o uczesaniu oraz o zadbanych paznokciach

Jeżeli w sesji będzie uczestniczył czworonożny przyjaciel rodziny uprzedźcie mnie proszę o tym i zadbajcie aby miał wodę i przekąski.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
REGULAMIN POZYTYVNIE.PL
1. Klient oświadcza, że zapoznał się z portfolio Fotografa, akceptuje jego styl oraz wizję wykonywanych zdjęć i nie będzie wnosił roszczeń dotyczących selekcji oraz postprodukcji zdjęć a w przypadku zamówienia albumu również nie będzie wnosił roszczeń dotyczących doboru zdjęć do albumu oraz projektu wykonania albumu.
2. Postprodukcja zdjęć nie obejmuje usług graficznych takich jak: retusz kształtu twarzy i sylwetki, zmiany koloru oczu, włosów itp., usuwania/dodawania przedmiotów lub postaci do zdjęcia oraz innych prac typowo graficznych.
3. Dane Klienta takie jak imię i nazwisko, nr telefonu, adres mailowy są niezbędne do dokonania rezerwacji sesji oraz w dalszym etapie do udostępnienia przez Fotografa zdjęć z sesji Klientowi. Podanie swoich danych jest jednoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie przez Fotografa w celu wykonania usługi fotograficznej.
4. Klient oświadcza, iż jest świadomy tego, że na efekt końcowy gotowych zdjęć mogą mieć wpływ różne czynniki takie jak miejsce wykonywania sesji, samopoczucie dziecka w czasie sesji, warunki atmosferyczne, odpowiedni dobór ubrań przez Klienta oraz rzetelność zastosowania się Klienta do wytycznych podanych w zakładce „o sesjach” na stronie internetowej Fotografa www.pozytyvnie.pl
5. W celu rezerwacji terminu sesji należy dokonać wpłaty zadatku w wysokości 100zł w przeciągu 2 dni od momentu ustalenia terminu sesji. Pozostała płatność następuje w dniu sesji.
6. Opłacone przez Klienta zdjęcia archiwizowane są przez okres 6 miesięcy liczony od dnia sesji. Pozostały, niewykorzystany i nieopłacony materiał jest kasowany
7. Autorem fotografii w rozumieniu Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych jest Fotograf.
8. Klient otrzymuje  licencję na wykorzystanie dzieła w zakresie niekomercyjnym. W przypadku chęci wykorzystania zdjęć w innym zakresie Klient musi uzyskać pisemną zgodę Fotografa.
9. Klient otrzymuje dokładnie taką ilość zdjęć jaką zakupił w wybranym przez siebie pakiecie. Zmiana ilości zdjęć na mniejszą, czy rezygnacja z części pakietu, nie skutkuje obniżeniem ceny. Zdjęcia poddane są autorskiej postprodukcji i wywołane w formacie 15x21 lub 15×23 lub innym po wcześniejszym ustaleniu z Klientem.Klient kupuje gotowy produkt w postacie zdjęć poddanych postprodukcji i  nie ma możliwości otrzymania zdjęć przed postprodukcją czyli tzw surowych .nef  lub .raw
10. Jeżeli Klient chce umieścić zdjęcia w internecie zobowiązuje się do tego aby były to zdjęcia z przesłanego katalogu „internet” wraz z logo fotografa i informacją kto te zdjęcia wykonał. Klient zobowiązuje się nie dokonywać samodzielnych zmian ani żadnych ingerencji w zdjęciach.
11. Klient zobowiązuje się zabezpieczyć siebie oraz dzieci przeciw wszelkim insektom zwłaszcza komarom i kleszczom.
12. Podczas wykonywania sesji obowiązuje zakaz fotografowania i nagrywania również telefonem komórkowym.
Hop do góry